fbpx
Ana Sayfa » Turizm Eğitimi & Atölyeleri

Profesyonel Turizm Eğitimi ve Atölyeleri

ayse nur iyiler clavis consultancy

Turizm eğitimi asıl olarak sektörü bütünsel anlamda geliştirmeyi ve değerini yükseltmeyi amaçlar. Turizm sektörünün gelişmesi için sadece altyapı yatırımları, teknolojik donanım ve ekonomik yatırımlar yeterli değildir. Çünkü sektörün gelişmesi ve sürdürülebilirliği, ancak insan kaynağına ve eğitime yapılan yatırımlar ile mümkündür. Turizm alanında çalışan ekipler, yöneticiler, sermaye sahipleri ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri bilmek, bilgilerini güncel tutmak, gerektiğinde eğitim almak zorundadır. Faaliyet alanlarına göre kişiler, kurumlar ve destinasyonlar farklı kategorilerde turizm eğitimine ihtiyaç duyarlar.

Sektördeki branşlara odaklı eğitimin, rekabeti ve çalışan sadakatini artırmak, sektöre uyumluluğu sağlamak gibi faydaları vardır. Turizm endüstrisinin temel amacı, kusursuz hizmet sunmak, mükemmel müşteri deneyimi sağlamaktır. Geri dönüşüm sağlayan ve ölçülebilen müşteri memnuniyeti, sektör paydaşları için teşvik edici ve yön belirleyicidir. Turizm eğitimi ise tutarlı bir kurum kültürünün oluşturulması için en önemli etkenlerden biridir. Eğitime önem veren turizm işletmelerinden hizmet alan gezginlerin, tutarlı deneyim yaşama ve memnuniyet oranları artmaktadır. Sektördeki kadroların eğitimi, sadece mutlu gezginler yaratmaz, sürdürülebilir turizm yaklaşımına da katkı sağlar. Doğaya, kültüre ve yerel halklara saygı ile birlikte gelişen turizm sayesinde, yatırımcılar da işletmeler de kazançlı olur, ekonomiler büyür.

turizm eğitimi ve atölyeleri

Turizm Eğitimi Bir Yatırım mı?

Sektörde, maliyetler nedeniyle personel eğitiminden kaçınma eğilimi vardır. Ancak eğitim, aslında bir gelir yaratıcı faaliyettir. Eğitimler, sektöre yapılan yatırımların hızlı geri dönüşüne (ROI) ciddi katkıda bulunur. Clavis danışmanlık; turizm eğitimlerinde, sektör kuruluşlarının özel ihtiyaçları için tasarlanmış çözümler sunar ve uzun vadeli sonuçlara odaklanır. Turizm sektöründe akılcı ve sürdürülebilir büyüme için turizm ve seyahat odaklı eğitimler sunar.

Eğitimlerde öncelikli konular,

  • Turizm ürünü geliştirme,
  • Destinasyon pazarlaması ve yönetimi
  • M.I.C.E. yönetimi
  • Sağlık Turizmi Yönetimi
  • Sürdürülebilir Turizm

konuları olarak sıralanabilir. Eğitimlerin amacı sektörün iş hedeflerine ulaşması ve yatırım geri dönüşlerini arttırmasını sağlamaktır.

Clavis Danışmanlık, turizm profesyonelleri, işletmeler, devlet kurumları için özel tasarlanmış eğitim seçenekleri sunar. İsteğe bağlı olarak, yüz yüze veya on-line eğitim oturumları düzenler. Ayrıca, “turizmde sürdürülebilirlik” kapsamında sektör işletmelerine ve devlet kadrolarına özel eğitimler düzenler. 

Clavis Danışmanlık Hizmetleri kapsamında turizm eğitimi ve atölyeleri 3 ana kategori altında toplanmaktadır. 

kongre turizmi eğitimi ve önemi

Kongre Turizmi Eğitimi

M.I.C.E. sektörüne özel eğitim ve atölyeler

saglik turizmi egitimi

Sağlık Turizmi Eğitimi

Sağlık Turizmine özel eğitim ve atölyeler

sürdürülebilir turizm eğitimi

Sürdürülebilir Turizm Eğitimi

Sürdürülebilir turizme özel eğitimler

Tüm Sorularınız İçin