fbpx
Ana Sayfa » Danışmanlık Hizmetleri » Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık Turizmi Danışmanlığı

ayse nur iyiler clavis consultancy

Sağlık turizmi danışmanlığı, görece yeni bir kavram olsa da, sağlık için seyahat etmek yeni bir davranış değildir. İnsanlar yüzyıllardır, şifa ararken inandıkları ve güvendikleri bölgelere seyahat etmektedir. Sağlık arayışı veya kendini iyi hissetme arayışı toplumların refahı arttıkça daha da önem kazanmıştır. Zaman içerisinde seyahat alışkanlığına yüklenen anlamlar da çeşitlenmiştir. Bu bağlamda sağlık turizmi de, yıllar itibari ile uluslararası turizm sektöründe bir turizm çeşidi olarak ön plana çıkmıştır. Artık seyahat edenler farklı deneyimler yaşamak, kişisel anlamda kendilerine katkı sağlamak istemektedirler. Bu doğrultuda, ülkelerarası sağlık turizm hareketliliği;

 • medikal turizm
 • wellness-spa turizmi
 • 3. yaş turizmi

olarak çeşitlenmektedir.

 

Clavis Danışmanlık Hizmetleri küresel sağlık turizmi danışmanlığı

Sağlık Turizmi Danışmanlığı Ana Başlıkları

Clavis Danışmanlık sürdürülebilir marka olabilme hedeflerini projelendirmek ve yönetmek konusunda hizmet verir. İlgili markanın, kurumun yapısı söz konusu turizm branşlarına uygunluk açısından değerlendirilir. Ardından özgün sağlık turizmi projesi geliştirilir.

Clavis Danışmanlık, sağlık turizmi potansiyeli olan her destinasyonun ve her projenin benzersiz olduğuna inanır. Onlara değer katmak için çözüm ortaklarıyla beraber çalışır.

 

Sağlık turizmi destinasyonlarındaki oteller kaplıcalar, sağlık merkezleri, hastaneler, klinikler, doktorlar gibi sağlık hizmeti sağlayıcılarının hepsinin markaları ve itibarları değerlidir. 

Clavis Danışmanlık, proje çalışmalarında hem küresel eğilimleri, hem de yerel özellikleri dikkate alır. Sağlık sektöründeki tüm teknolojik ve tıbbi gelişmeleri takip eder. Sektörün en önemli faktörü olan insanı ön plana çıkartır.

Nasıl Çalışıyoruz?

Medikal turizm amacıyla seyahat edenler, tıbbi tedavi hizmeti almaya odaklanır. Bu nedenle medikal turizm, teşhis, tedavi, önleme ve rehabilitasyonu içerir.

Wellness turizmi ise fiziksel, zihinsel ve duygusal olmak üzere kişilerin yaşamlarında genel bir iyileştirme ve dengelemeyi amaçlar.

Üçüncü yaş turizmi ile de yaşı ilerlemiş bilge kişilerin, hem genel sağlıklarını iyileştirmek, hem de kişisel deneyimlerini zenginleştirmek hedeflenir.

Clavis, sağlık turizminin tüm alanlarında, hizmet sunanlar ve destinasyonlar için özel çalışmalar üretir. Bazen de bu alanların birbiri ile olan kesişme noktalarından yararlanarak niş projeler yaratır. “Medikal Wellness” gibi tasarım yaklaşımlar ile sektör için özel program ve niş projeler üretir.

Sağlık Turizmi Danışmanlığı Kimler İçin?

Clavis Danışmanlık ve Ayşe Nur İyiler tüm bilgi, birikim ve uluslararası iletişim ağı ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sağlık turizmi konusunda yurtdışında sürdürülebilir bir marka olmayı hedefleyen kurum ve kuruluşlar, sağlık turizmi danışmanlığı hizmetinden fayda sağlayacaklardır. Bunlar;

 • Seyahat acenteleri
 • Özel/kamu hastaneleri ve sağlık kuruluşları
 • Doktorlar
 • Termal Tesisler
 • Welness/Spa tesisleri
 • Belediyeler
 • Meslek örgütleri
 • Kamu kurum ve kuruluşları 
Videoyu oynat

Ayşe Nur İyiler TRT1 Sağlık Turizmi Röportajı

Tüm Sorularınız İçin