fbpx

Üçüncü Yaş Turizmi Danışmanlığı

ayse nur iyiler clavis consultancy

Üçüncü yaş turizmi, özellikle 55 yaş üstü gezginlere yönelik hizmet ve ürünlerin yaratılması konusunda proje bazlı ve hedef kitle odaklı çalışmaları destekler. Dünya nüfusu yaşlanırken, üçüncü yaş turizmi önem kazanmaktadır. Emeklilik dönemini keyifli geçirmek isteyen turistlerin yaşamdan keyif alma, kültürel gelişim, sağlıklı yaşam ve kendini iyi hissetmeye yönelik seyahatleri, sektörde 3. yaş turizmi olarak adlandırılmaktadır. Büyüme potansiyeli yüksek bir turizm türüdür. Bir süredir hem dünyada hem de Türkiye’de hükümet politikalarında yer almaya başlamıştır. 3.yaş turizmi, sağlık bakımı ile turizmi bir araya getirir. Belirli bir yaş üzerinde olanların, sağlıklarını koruma, iyileştirme ve geliştirme amacı ile ikamet ettikleri yerden başka bir yere yaptıkları, geçici veya sürekli konaklamaların tamamıdır. Bu kitle, kaliteli ve nitelikli destinasyonlar arayışındadır. Yaş almış kişiler bilgili gezginlerdir. Kaliteli ve nitelikli destinasyonlar ararlar. Ziyaret ettikleri yerlerde ilgi ve bilgi alanlarını geliştirirken, etkinliklere aktif olarak katılırlar, dinlendirici aktivitelerden keyif almak isterler.

üçüncü yaş turizmi ve geriatrik danışmanlık hizmetleri

Üçüncü Yaş Turizmi ve Clavis Danışmanlık

Clavis Danışmanlık, 3.yaş turizminde, hedef kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak ve eksiksiz bir turizm ürünü yaratmak için çalışır. Sağlık, doğa ve rekreasyona dayalı kaliteli hizmet ve ürünler sunan tesisler ve profesyoneller ağı oluşturulmasına destek verir. Oteller, restoranlar, kırsal çiftlikler, kaplıcalar ve doğa koruma kuruluşları, sağlık uzmanları, bakım personeli ve genel turizm profesyonelleri bu ağın bileşenleridir. Clavis, yaşlı bakımı ve tedavisinde kullanılan uluslararası kabul görmüş yöntemler hakkında bilgi aktarır. Farklı bölgelerde belirli kaynaklara dayalı terapiler ve aktiviteler geliştirir. Tüm bu çalışmalar kırsal kalkınmaya ve sürdürülebilir turizme de katkı sunar. Clavis Danışmanlık, bu yaş grubuna hitap etmek, bu konuda yatırım yapmak ve uluslararası marka olmak isteyen geriatrik tedavi merkezleri, tesisler, yatırımcılar ve turizm acentelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Üçüncü Yaş Turizmi Danışmanlık Ana Başlıkları

Dünyada, devletlerin ve sigorta şirketlerinin vatandaşlarına sağladıkları teşvikler konusunda yönlendirici çalışmalar yapılmaktadır. Clavis danışmanlık, dünyadaki ve Türkiye’deki uygulamaları, gelişmeleri takip eder. 3.yaş turizminde danışmanlık hizmeti sunarken, bu yaş grubunun durumunu etkileyen tüm ekonomik, psikolojik ve sosyo-kültürel dinamikleri inceler, projelerine dahil eder. Bu yaş grubunun ihtiyaçlarının neler olduğu konusunda net araştırma sonuçlarına göre; tesis ve merkezlerde yapılması gerekenler planlar.

Uluslararası pazarda marka olmak ya da sektörde pay sahibi olabilmek için planlanan hizmet ana başlıkları;

  • Altyapı stratejileri
  • Uluslararası uygulamalar
  • Hedef pazar belirleme
  • Uluslararası pazarlama
  • Operasyon

olarak belirlenmiştir.

Tüm Sorularınız İçin