fbpx
Ana Sayfa » Hakkımda

Ayşe Nur İyiler Kimdir?

ayse nur iyiler clavis consultancy
ayse nur iyiler clavis consultancy founder

Danışman, Eğitmen & Konuşmacı

Ayşe Nur İyiler, Turizm danışmanlığı ve eğitimi konusunda küresel bir uzmandır. Notre Dame De Sion’daki Lise eğitiminin ardından, Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Yaşamboyu eğitim düşüncesine değer veren Ayşe Nur İyiler; Marmara Üniversitesi’nde “Çağdaş Yönetim Teknikleri”, Banque Paribas’da “Proje Yönetimi”, Adler International Learning’de “Profesyonel Koçluk”, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Dijitial ve Sosyal Medya Pazarlama Yöneticiliği” Sertifika programlarını tamamlamıştır. 

İyiler, iş hayatına Fransız Banque Paribas Grubu’na ait olan Osmanlı Bankasında başladı. Kurumsal/ticari pazarlama, krediler ve satış/pazarlama konularında şube ve genel müdürlük birimlerinde çalıştı.

Banque Paribas’ın Fransa’dan gönderdiği uzman ekip ile iki yıl çalıştı. Bu süreçte pazarlama ve proje yönetimi konusunda uzmanlaştı.

Osmanlı Bankası Doğuş Grubu tarafından satın alındıktan sonra da, kurumsal pazarlama ve büyük ölçekli krediler bölümlerinde çalışmalarına devam etti.

Osmanlı Bankası’ndaki dokuz yılın ardından Demirbank’ta çalışmaya başlayan İyiler, bankanın HSBC’ye devri sürecinde Due Diligence çalışma ekibi içerisinde yer aldı. Süreç sonrasında da HSBC ticari bankacılık pazarlama bölümünde çalışmaya devam etti.

11 yıllık bankacılık kariyerinde, pazarlama ve satış, markalaşma, proje yönetimi ve iş geliştirme konularında özel eğitimlere katılarak sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Ayşe Nur İyiler, 2003 yılında bankacılık kariyerine kendi şirketini kurarak son verdi ve turizm/etkinlik sektörüne adım attı.

AYER Turizm ve Organizasyon, Ayşe Nur İyiler tarafından, A grubu seyahat acentesi ve etkinlik-organizasyon şirketi olarak kurulmuştur. Kurumsal müşterilerin, kurum içi/kurum dışı iletişim stratejilerinde yer alan iç/dış müşterilerine yönelik tüm organizasyonlarının gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir.

AYER Turizm, çeşitli sektörlerden kurumsal müşterileri ile uzun soluklu, başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Şirket, AYER Turizm Grup olarak büyümesine devam etmiş ve bünyesine üç marka ilave etmiştir.

  • AYER House Apart
  • Event Academy
  • HealthInTurkey

Ayşe Nur İyiler, vizyoner bakış açısı ile Sağlık Turizminde geleceği görmüş ve girişimci ruhu ile 2008 yılından bu yana aktif olarak sektörün içinde yer almıştır. Ayrıca Sağlık Turizmi konusunun, ülkemizin karar verici pozisyonlarına taşınmasına da öncülük etmiştir.

TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi’nin 3 dönem (6 yıl) başkanlığını yapmıştır. Ayrıca; Dış Ekonomik İlişkiler (DEİK), bünyesindeki sağlık turizmi iş konseyinin de 6 yıl süreyle aktif üyesi olmuştur. (2008-2014) Bu süreç içerisinde, yurtiçi ve yurtdışı iş gezilerinde, sağlık turizmi konusunda Türkiye’yi ve Türk turizmini temsil etmiştir.

2014 yılında İstanbul Kalkınma Ajansı (ISTKA) için, “Mali Destek Programları Bünyesinde Küresel Turizm” kapsamında hazırladığı, “HealthInIstanbul” sağlık turizmi projesi başarılı olmuş ve desteğe layık görülmüştür. HealthInIstanbul Projesi, sağlık turizmi alanında bilişim temelli yenilikçi ve yaratıcı bir yaklaşım ile web marketing dinamikleri dikkate alınarak kurgulanmıştır.

Proje; sağlık turistlerini, hastane ve doktorlar, oteller ve asistans hizmetleri ile öncelikle sanal ortamda bir araya getirir. Sağlık turisti, uçak ile hava alanından transfer de dahil olmak üzere her türlü işlemini online olarak gerçekleştirir. Satın alma kararını dijital ortamda verebilir. Özetle, “HealthInIstanbul”, tüm süreçleri koordine eden bir web portalı olarak tasarlanmıştır.

Ayşe Nur İyiler Turizm ve finans sektöründeki 22 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile 2016 yılından itibaren, Sağlık Turizmi konusunda Eğitim ve Danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında, sağlık turizmi konusunda aktif olmak isteyen aracı kurum, sağlık kurumu, doktor, klinik, turizm acentesi, girişimciler için sürdürülebilir marka olabilme hedeflerini projelendirmek ve yönetmek konusunda çalışmaktadır.

Sağlık Turizmi ile birlikte, Yeni Ürün Geliştirme, İş Seyahatleri, Etkinlik ve Kongre Turizmi gibi turizm sektörü branşlarında, Uluslararası Eğitim ve Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sürdürülebilir Turizm ve Ekosistem ile Uyumlu Turizm yaklaşımı, İyiler’in tüm çalışmalarında önemle vurgulanmaktadır. Ayşe Nur İyiler turizmi, toplumları geliştirmek ve dünyamızın doğal güzelliklerini korumak için farkındalık yaratacak bir araç olarak görmektedir.

Profesyonel Sertifikalar

sertifikalar

Sektörel Katılımlar

konuk konuşmacı

Basında Ayşe Nur İyiler

Tüm Sorularınız İçin